Jak dodać muzykę do historii na Instagramie

Utworzono 5 marca, 2024
muzyka z historii na Instagramie

W dzisiejszej erze cyfrowej platformy mediów społecznościowych stały się integralną częścią naszego życia. W szczególności Instagram zyskał ogromną popularność dzięki możliwościom wizualnego opowiadania historii. Jedną z najbardziej wciągających funkcji na Instagramie jest możliwość dodawania muzyki do swoich historii. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć nastrój, wyrazić siebie, czy po prostu zabawić swoich obserwujących, dodanie muzyki może przenieść Twoje historie na Instagramie na wyższy poziom. W tym artykule poprowadzę Cię przez proces dodawania muzyki do relacji na Instagramie za pomocą wbudowanej funkcji muzycznej, a także dodawania własnej muzyki za pomocą aplikacji innych firm.

Po co dodawać muzykę do swojej historii na Instagramie?


Muzyka ma ogromny wpływ na nasze emocje i może poprawić ogólne wrażenia z Twojej historii na Instagramie. Może przekształcić przyziemną chwilę w niezapomnianą chwilę i stworzyć więź z publicznością. Dodając muzykę do swojej historii na Instagramie, możesz nadać ton, wywołać określone uczucia i sprawić, że Twoje treści będą bardziej wciągające i zabawne. Niezależnie od tego, czy dzielisz się wrażeniami z podróży, prezentujesz nowy produkt, czy po prostu uwieczniasz codzienną chwilę, muzyka może dodać dodatkowej kreatywności i autentyczności do Twojej historii.

Jak dodać muzykę do historii na Instagramie za pomocą wbudowanej funkcji muzycznej

Instagram niezwykle ułatwił dodawanie muzyki do Twoich historii dzięki wbudowanej funkcji muzycznej. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Instagram na swoim urządzeniu mobilnym i przesuń palcem w prawo, aby uzyskać dostęp do aparatu.
 2. Zrób zdjęcie lub film do swojej historii albo wybierz jedno z rolki z aparatu.
 3. Stuknij ikonę naklejki u góry ekranu.
 4. Z dostępnych opcji wybierz naklejkę „Muzyka”.
 5. Wyszukaj utwór lub przeglądaj różne kategorie i playlisty.
 6. Po znalezieniu żądanego utworu możesz wyświetlić jego podgląd, dotykając go.
 7. Dostosuj długość utworu, przeciągając suwak w lewo lub w prawo.
 8. Dostosuj wygląd naklejki muzycznej, dotykając jej i wybierając różne style.
 9. Przenieś naklejkę muzyczną i zmień jej rozmiar w wybrane miejsce w swojej historii.
 10. Kliknij „Gotowe”, aby dodać muzykę do swojej historii na Instagramie.

Korzystając z wbudowanej funkcji muzycznej, możesz łatwo znaleźć popularne utwory, poznać różne gatunki i dodać odrobinę personalizacji do swojej historii na Instagramie.

Dodawanie własnej muzyki do historii na Instagramie za pomocą aplikacji innych firm

Jeśli chcesz dodać własną muzykę do swojej historii na Instagramie, możesz skorzystać z aplikacji innych firm, które zapewniają tę funkcję. Oto kilka popularnych aplikacji, które umożliwiają dodawanie własnej muzyki do historii na Instagramie:

 1. Spotify: Dzięki ponad milionom utworów w swojej bibliotece Spotify jest doskonałym wyborem do dodawania własnej muzyki do swojej historii na Instagramie. Po prostu utwórz listę odtwarzania utworów, których chcesz użyć i zapisz ją w Spotify. Następnie otwórz aplikację Instagram, przesuń palcem w prawo, aby uzyskać dostęp do aparatu, i wykonaj te same kroki, o których wspomniałem wcześniej, aby dodać naklejkę muzyczną. Stuknij opcję „Więcej” i wybierz Spotify, aby wybrać zapisaną listę odtwarzania.
 2. SoundCloud: SoundCloud to kolejna popularna platforma do odkrywania i udostępniania muzyki. Umożliwia przesyłanie własnych utworów lub przeglądanie ogromnej kolekcji treści generowanych przez użytkowników. Aby dodać własną muzykę z SoundCloud do swojej historii na Instagramie, otwórz aplikację SoundCloud, wybierz utwór, który chcesz udostępnić, dotknij ikony udostępniania i wybierz opcję „Historie na Instagramie”.
 3. InShot: InShot to wszechstronna aplikacja do edycji wideo oferująca szereg funkcji, w tym możliwość dodawania muzyki do filmów. Możesz zaimportować własną muzykę z biblioteki urządzenia lub wybrać ją z kolekcji aplikacji. Po edycji filmu w programie InShot możesz zapisać go w rolce z aparatu, a następnie przesłać do swojej historii na Instagramie.

To tylko kilka przykładów z wielu dostępnych aplikacji innych firm, które umożliwiają dodawanie własnej muzyki do historii na Instagramie. Przeglądaj różne opcje i znajdź tę, która odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom.

Kroki, aby dodać własną muzykę do historii na Instagramie


Teraz, gdy znasz już wbudowaną funkcję muzyczną i aplikacje innych firm, przejdźmy przez kolejne kroki, aby dodać własną muzykę do swojej historii na Instagramie:

 1. Wybierz muzykę, którą chcesz dodać do swojej historii na Instagramie i upewnij się, że jest zapisana na Twoim urządzeniu lub w aplikacji, której używasz.
 2. Otwórz aplikację Instagram na swoim urządzeniu mobilnym i przesuń palcem w prawo, aby uzyskać dostęp do aparatu.
 3. Zrób zdjęcie lub film do swojej historii albo wybierz jedno z rolki z aparatu.
 4. Stuknij ikonę naklejki u góry ekranu.
 5. Z dostępnych opcji wybierz naklejkę „Muzyka”.
 6. Zamiast korzystać z wbudowanej funkcji muzycznej, wybierz opcję „Moja muzyka” lub „Niestandardowa”.
 7. Wybierz źródło, z którego chcesz dodać własną muzykę (np. Spotify, SoundCloud, InShot).
 8. Wybierz konkretny utwór lub playlistę, którą chcesz dodać do swojej historii na Instagramie.
 9. Dostosuj wygląd naklejki muzycznej, dotykając jej i wybierając różne style.
 10. Przenieś naklejkę muzyczną i zmień jej rozmiar w wybrane miejsce w swojej historii.
 11. Kliknij „Gotowe”, aby dodać własną muzykę do swojej historii na Instagramie.
 12. Wykonując te kroki, możesz dodać własną muzykę i zaprezentować swój osobisty gust i styl w swoich relacjach na Instagramie.

Wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z dodawaniem muzyki do historii na Instagramie


Czasami możesz napotkać problemy lub trudności podczas dodawania muzyki do swojej historii na Instagramie. Oto kilka wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, które pomogą Ci pokonać typowe wyzwania:

 • Zaktualizuj swoją aplikację: Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji Instagram na swoim urządzeniu. Aktualizacje często zawierają poprawki błędów i ulepszenia, które mogą rozwiązać wszelkie problemy z dodawaniem muzyki do historii.
 • Sprawdź swoje połączenie internetowe: stabilne połączenie internetowe jest niezbędne do uzyskania dostępu do biblioteki muzycznej i dodawania muzyki do historii na Instagramie. Upewnij się, że masz połączenie z niezawodną siecią Wi-Fi lub silne połączenie komórkowe do transmisji danych.
 • Wyczyść pamięć podręczną i dane: jeśli masz ciągłe problemy z dodawaniem muzyki, pomocne może być wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych aplikacji Instagram. Przejdź do ustawień urządzenia, znajdź aplikację Instagram i wyczyść pamięć podręczną oraz dane. Pamiętaj, że spowoduje to wylogowanie z aplikacji, dlatego pamiętaj, aby zapamiętać dane logowania.
 • Uruchom ponownie urządzenie: czasami proste ponowne uruchomienie może rozwiązać tymczasowe usterki i przywrócić funkcjonalność aplikacji. Wyłącz urządzenie, poczekaj kilka sekund, a następnie włącz je ponownie.
 • Skontaktuj się z pomocą techniczną Instagrama: jeśli żadna z powyższych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów nie zadziała, możesz skontaktować się z pomocą techniczną Instagrama w celu uzyskania dalszej pomocy. Mogą być w stanie zapewnić konkretne rozwiązania lub wgląd w problem, przed którym stoisz.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi rozwiązywania problemów, możesz zapewnić płynne i bezproblemowe dodawanie muzyki do swojej relacji na Instagramie.

muzyka z historii na Instagramie 2

Kreatywne sposoby wykorzystania muzyki w historii na Instagramie


Teraz, gdy już wiesz, jak dodać muzykę do swojej historii na Instagramie, przyjrzyjmy się kreatywnym sposobom maksymalnego wykorzystania tej funkcji i ulepszenia opowiadania historii:

 1. Ścieżka dźwiękowa do przygód z podróży: jeśli dzielisz się wrażeniami z podróży, dodanie muzyki może przenieść odbiorców do celu i wzmocnić emocje uchwycone na zdjęciach i filmach. Wybierz utwory, które oddają nastrój i atmosferę odwiedzanego miejsca.
 2. Wyróżnij cechy produktu: jeśli prezentujesz produkt lub usługę, muzyka może pomóc w stworzeniu wokół niego wciągającej i wciągającej historii. Użyj optymistycznych i energicznych piosenek, aby podkreślić cechy i zalety produktu, lub wybierz utwór, który jest zgodny z tożsamością marki.
 3. Opowiadanie historii oparte na emocjach: muzyka ma moc wywoływania emocji i tworzenia głębszej więzi z odbiorcami. Użyj go, aby zwiększyć emocjonalny wpływ swoich historii, niezależnie od tego, czy dzielisz się osobistą anegdotą, szczerym przesłaniem, czy historią motywacyjną.
 4. Momenty zza kulis: Muzyka może dodać zabawny i zabawny element do treści zza kulis. Wybierz chwytliwe melodie lub optymistyczne utwory, które będą towarzyszyć Twoim filmom zza kulis, dając widzom wgląd w Twój proces twórczy lub codzienną rutynę.
 5. Interaktywne doświadczenia: eksperymentuj z interaktywnymi elementami swojej historii na Instagramie, używając muzyki. Możesz na przykład poprosić odbiorców, aby odgadli piosenkę odtwarzaną w tle lub utworzyć ankietę z prośbą o wybranie ulubionego utworu.

Kreatywnie włączając muzykę do swoich historii na Instagramie, możesz zaangażować odbiorców, sprawić, że Twoje treści będą bardziej zapadające w pamięć i wyróżnić się z tłumu.

Względy prawne przy dodawaniu muzyki do relacji na Instagramie


Chociaż dodanie muzyki do swojej historii na Instagramie może być świetnym sposobem na ulepszenie treści, ważne jest, aby mieć świadomość uwarunkowań prawnych i potencjalnych problemów związanych z prawami autorskimi. Oto kilka kluczowych punktów, o których warto pamiętać:

Naruszenie praw autorskich: Używanie muzyki chronionej prawem autorskim bez pozwolenia może prowadzić do naruszenia praw autorskich. Konieczne jest poszanowanie praw artystów i twórców poprzez uzyskanie niezbędnych licencji lub pozwoleń przed wykorzystaniem ich muzyki w swoich relacjach na Instagramie.

Muzyka bez tantiem: aby uniknąć problemów z prawami autorskimi, możesz używać muzyki bez tantiem, czyli muzyki objętej licencją do określonych celów, bez konieczności uzyskiwania indywidualnych zezwoleń. Istnieje kilka platform oferujących szeroką gamę muzyki wolnej od tantiem, takich jak Soundstripe, Epidemic Sound i Artlist.

Umowy licencyjne: jeśli chcesz wykorzystywać popularne utwory w swoich relacjach na Instagramie, konieczne może być zawarcie umów licencyjnych z odpowiednimi posiadaczami praw. Może to obejmować skontaktowanie się z artystą lub jego wytwórnią płytową w celu wynegocjowania warunków korzystania z jego muzyki.

Uznanie autorstwa: jeśli korzystasz z muzyki wymagającej uznania, pamiętaj o odpowiednim opisie wykonawcy lub źródła w swojej relacji na Instagramie. Można to zrobić poprzez podanie nazwiska artysty, załączenie linku do jego strony internetowej lub profilu w mediach społecznościowych bądź użycie odpowiednich tagów i hashtagów.

Bardzo ważne jest, aby zdobyć wiedzę na temat legalności wykorzystywania muzyki w swoich relacjach na Instagramie i upewnić się, że przestrzegasz odpowiednich przepisów i regulacji dotyczących praw autorskich. Zignorowanie tych rozważań może skutkować konsekwencjami prawnymi i zaszkodzić Twojej obecności w Internecie.

Alternatywy dla dodawania muzyki do historii na Instagramie


Jeśli dodanie muzyki do historii na Instagramie nie jest wykonalne lub nieodpowiednie dla Twoich treści, istnieją alternatywne sposoby na ulepszenie opowiadania historii i zaangażowanie odbiorców. Oto kilka pomysłów:

Efekty dźwiękowe: Zamiast muzyki możesz włączyć efekty dźwiękowe, aby dodać głębi i atmosfery swojej historii na Instagramie. Niezależnie od tego, czy jest to dźwięk uderzających fal, śpiew ptaków czy otwieranie drzwi, efekty dźwiękowe mogą zapewnić widzom bardziej wciągające wrażenia.

Lektor: rozważ użycie własnego głosu lub głosu narratora, aby zapewnić kontekst i narrację swojej historii na Instagramie. Może to być szczególnie skuteczne w przypadku samouczków, filmów zza kulis lub treści zawierających historie.

Napisy i tekst: użyj podpisów i nakładek tekstowych, aby przekazać wiadomość i zaangażować odbiorców. Możesz eksperymentować z różnymi czcionkami, kolorami i animacjami, aby Twój tekst był atrakcyjny wizualnie i przyciągał uwagę.

Efekty wizualne: poznaj różne efekty wizualne i filtry dostępne na Instagramie, aby poprawić atrakcyjność wizualną swoich historii. Od bumerangów po superzoomy — istnieje wiele opcji dodania odrobiny kreatywności i niepowtarzalności Twoim treściom.

Pamiętaj, że kluczem jest eksperymentowanie i znajdowanie alternatywnych sposobów, aby Twoje historie na Instagramie były wciągające i zapadające w pamięć, nawet jeśli muzyka nie jest głównym tematem.

Wniosek


Dodanie muzyki do historii na Instagramie może ulepszyć opowiadanie historii i zaangażować odbiorców w wyjątkowy sposób. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się skorzystać z wbudowanej funkcji muzycznej, czy też dodasz własną muzykę za pośrednictwem aplikacji innych firm, możliwości są nieograniczone. Pamiętaj, aby podczas korzystania z muzyki wziąć pod uwagę aspekty prawne i kwestie praw autorskich oraz poznać alternatywne metody ulepszenia swoich historii na Instagramie, jeśli muzyka nie jest odpowiednia dla Twoich treści. Dzięki tym wskazówkom i technikom możesz tworzyć urzekające i zapadające w pamięć historie na Instagramie, które pozostawią trwałe wrażenie na Twoich obserwatorach. Więc śmiało, uwolnij swoją kreatywność i pozwól muzyce być ścieżką dźwiękową do Twojej historii na Instagramie!

Niestety naklejka muzyczna to podstawowa metoda dodawania muzyki do historii na Instagramie. Chociaż istnieją alternatywne aplikacje i metody, mogą one nie zapewniać tak płynnej integracji jak wbudowana funkcja muzyczna.

Dostępność utworów w bibliotece muzycznej Instagramu może się różnić w zależności od Twojej lokalizacji i umów licencyjnych z wytwórniami muzycznymi. Jeśli nie możesz znaleźć konkretnego utworu, być może nie ma on licencji na używanie w Twoim regionie.

Tak, możesz dodawać muzykę do zdjęć i filmów w swojej historii na Instagramie. Po prostu wykonaj te same kroki, o których mowa wcześniej, aby dodać naklejkę muzyczną do swojej historii.