Jak wysyłać rolki do siebie na Instagramie. (Aktualizacja!)

Utworzono 10 marca, 2024
Wyślij szpule do siebie

Jako zagorzały użytkownik Instagrama zawsze poszukuję nowych funkcji i sposobów na ulepszenie mojego doświadczenia na platformie. Niedawno odkryłem fajny trik, który pozwala mi wysyłać do siebie rolki na Instagramie. Ta funkcja zmieniła dla mnie zasady gry, ponieważ pozwala mi z łatwością zapisywać i udostępniać moje ulubione bębny. W tym artykule podzielę się z Tobą tym, dlaczego warto wysyłać szpule do siebie, jak to zrobić krok po kroku, zaletami tej funkcji, kreatywnymi sposobami wykorzystania wysłanych szpul, rozwiązywaniem typowych problemów i innymi sposobami zapisuj i udostępniaj rolki na Instagramie.

Dlaczego miałbyś chcieć wysyłać szpule do siebie?

Być może zastanawiasz się, dlaczego miałbym chcieć wysyłać sobie filmy na Instagramie? Cóż, istnieje kilka powodów, dla których ta funkcja może być niezwykle przydatna. Po pierwsze, wysyłając rolki do siebie, możesz łatwo zapisać je do późniejszego obejrzenia. Algorytm Instagrama ciągle się zmienia, a filmy, które widzisz dzisiaj, jutro mogą zniknąć z Twojego kanału. Wysyłając szpule do siebie, masz pewność, że będziesz mieć do nich łatwy dostęp, kiedy tylko zechcesz.

Po drugie, wysyłanie rolek do siebie pozwala Ci wybrać kolekcję ulubionych treści. Niezależnie od tego, czy są to śmieszne filmy, inspirujące cytaty czy pomocne samouczki, możesz stworzyć spersonalizowaną bibliotekę rolek, do której będziesz mógł wracać, gdy będziesz potrzebować podekscytowania lub inspiracji. Może to być szczególnie przydatne dla twórców treści, którzy chcą uczyć się od technik innych twórców.

Jak wysłać do siebie rolki na Instagramie

Teraz, gdy rozumiemy korzyści płynące z wysyłania rolek do siebie, przejdźmy do przewodnika krok po kroku, jak to zrobić. Proces jest stosunkowo prosty i można go wykonać kilkoma dotknięciami. Oto jak:

 1. Otwórz aplikację Instagram na swoim urządzeniu mobilnym i przejdź do rolki, którą chcesz sobie wysłać.
 2. Kliknij ikonę trzech kropek (...) znajdującą się w prawym dolnym rogu rolki.
 3. Z wyświetlonych opcji wybierz przycisk „Wyślij do”.
 4. W pasku wyszukiwania wpisz własną nazwę użytkownika i wybierz ją z sugestii.
 5. Kliknij przycisk „Wyślij” i voila! Rolka zostanie wysłana do Twoich bezpośrednich wiadomości.

Czy możesz wysyłać sobie rolety na Instagramie?

Absolutnie! Instagram umożliwia wysyłanie rolek do siebie w taki sam sposób, w jaki wysyłasz je do dowolnego innego użytkownika na platformie. Ta funkcja nie ogranicza się również do Twoich własnych treści. Możesz wysyłać szpule utworzone przez innych użytkowników, o ile ich konta są publiczne. Otwiera to mnóstwo możliwości zapisywania i udostępniania treści, które Cię interesują.

Korzyści z wysyłania rolek do siebie

Wysyłanie filmów do siebie na Instagramie ma kilka zalet. Po pierwsze, pozwala stworzyć osobistą kolekcję ulubionych treści. Niezależnie od tego, czy są to śmieszne filmy, pouczające samouczki czy oszałamiające efekty wizualne, możesz stworzyć bibliotekę, która odzwierciedla Twoje zainteresowania i preferencje.

Po drugie, wysyłanie filmów do siebie gwarantuje łatwy dostęp do ulubionych treści, nawet jeśli zostaną one pogrzebane w Twoim kanale lub znikną ze strony eksploracji. Jest to szczególnie przydatne dla twórców treści, którzy chcą uczyć się od technik innych twórców. Zapisując role dla siebie, możesz do nich wracać, gdy potrzebujesz inspiracji lub chcesz przeanalizować określone aspekty treści.

Wreszcie, wysłanie rolek do siebie umożliwia łatwe udostępnianie ich innym. Być może natknąłeś się na film, który Twoim zdaniem spodoba się Twojemu znajomemu, albo chcesz zaprezentować swoje ulubione treści w prezentacji lub poście na blogu. Wysyłając szpule do własnych wiadomości bezpośrednich, możesz łatwo przesyłać je innym lub pobierać do użytku offline.

Kreatywne sposoby wykorzystania przesłanych rolek

Teraz, gdy już wiesz, jak wysyłać szpule do siebie i jakie korzyści to oferuje, przyjrzyjmy się kreatywnym sposobom wykorzystania tej funkcji:

 1. Utwórz osobistą tablicę nastrojów: jeśli jesteś artystą lub projektantem, możesz użyć przesłanych rolek, aby stworzyć tablicę nastrojów dla swojego następnego projektu. Zapisz rolki, które Cię inspirują, niezależnie od tego, czy są to palety kolorów, wzory czy techniki artystyczne.
 2. Udostępniaj treści swojemu zespołowi: jeśli pracujesz nad wspólnym projektem, wysyłanie filmów do siebie może być świetnym sposobem na udostępnianie treści swojemu zespołowi. Możesz łatwo przesłać szpule swoim współpracownikom, upewniając się, że wszyscy są na tej samej stronie.
 3. Zaplanuj strategię dotyczącą treści: Jako twórca treści ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i technikami. Wysyłając do siebie filmy, możesz stworzyć bibliotekę inspiracji, która pomoże Ci zaplanować strategię dotyczącą treści i wyprzedzić konkurencję.
 4. Utwórz wyselekcjonowany kanał: jeśli chcesz stworzyć spójny i atrakcyjny wizualnie kanał na Instagramie, wysyłanie filmów do siebie może być świetnym sposobem na selekcjonowanie treści zgodnych z Twoją estetyką. Możesz przestudiować szpule i przeanalizować, co czyni je atrakcyjnymi wizualnie, a następnie zastosować te zasady do własnych treści.
Wyślij szpule do siebie 2

Rozwiązywanie typowych problemów podczas wysyłania rolek do siebie

Chociaż wysyłanie filmów do siebie na Instagramie jest na ogół bezproblemowym procesem, mogą wystąpić pewne typowe problemy, które możesz napotkać. Oto kilka wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, które pomogą Ci je pokonać:

 1. Wolne połączenie internetowe: jeśli masz wolne połączenie internetowe, wysłanie szpuli może zająć więcej czasu. Upewnij się, że masz połączenie ze stabilną siecią Wi-Fi lub spróbuj wysłać rolkę, gdy będziesz mieć lepsze połączenie.
 2. Aktualizacje aplikacji: Instagram często publikuje aktualizacje, które poprawiają wydajność aplikacji i naprawiają błędy. Jeśli masz problemy z wysyłaniem rolek do siebie, upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji na swoim urządzeniu.
 3. Ustawienia konta: Upewnij się, że ustawienia konta umożliwiają otrzymywanie bezpośrednich wiadomości od Ciebie. Przejdź do ustawień swojego konta i sprawdź opcje prywatności, aby upewnić się, że możesz wysyłać i odbierać wiadomości z własnego konta.

Inne sposoby zapisywania i udostępniania rolek na Instagramie

Wysyłanie rolek do siebie to wygodny sposób zapisywania i udostępniania treści, ale możesz wypróbować także inne metody. Oto kilka alternatyw:

 1. Zapisz w swoich kolekcjach: Instagram umożliwia zapisywanie w kolekcjach rolek, które w zasadzie są folderami, w których możesz kategoryzować i organizować zapisaną zawartość. Po prostu dotknij ikony zakładki pod rolką i wybierz kolekcję, w której chcesz ją zapisać.
 2. Udostępnij w swojej relacji: jeśli chcesz udostępnić film swoim obserwującym, możesz to zrobić, publikując go w swojej historii na Instagramie. Kliknij ikonę papierowego samolotu pod rolką i wybierz opcję „Dodaj post do swojej historii”.
 3. Pobierz szpulę: Jeśli chcesz mieć lokalną kopię szpuli na swoim urządzeniu, możesz ją pobrać. Istnieją różne aplikacje i strony internetowe innych firm, które umożliwiają pobieranie filmów z Instagrama. Zachowaj jednak ostrożność podczas korzystania z aplikacji innych firm i upewnij się, że są one godne zaufania i bezpieczne.

Wniosek

Wysyłanie filmów do siebie na Instagramie to zaawansowana funkcja, która pozwala z łatwością zapisywać i udostępniać ulubione treści. Niezależnie od tego, czy chcesz zarządzać biblioteką inspiracji, udostępniać treści swojemu zespołowi, czy planować strategię dotyczącą treści, ta funkcja pomoże Ci. Dzięki przewodnikowi krok po kroku i wskazówkom dotyczącym rozwiązywania problemów zawartym w tym artykule, w mgnieniu oka wyślesz do siebie szpule jak profesjonalista. Więc śmiało, spróbuj i odblokuj pełny potencjał funkcji kołowrotka na Instagramie. Miłego dzielenia się!

Tak, możesz wysłać do siebie film na Instagramie, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Instagram i przejdź do swojego profilu.
 2. Znajdź rolkę, którą chcesz wysłać do siebie.
 3. Kliknij rolkę, aby ją otworzyć.
 4. Kliknij ikonę papierowego samolotu pod rolką (przycisk udostępniania).
 5. W sekcji „Wyślij do” wybierz „Udostępnij w swojej historii”.
 6. Kliknij „Wyślij”, a rolka zostanie wysłana do Twojej historii.
 7. Kiedy już znajdziesz go w swojej relacji, możesz go później obejrzeć w dowolnym momencie.

Od najnowszej aktualizacji Instagram nie ma bezpośredniej funkcji zapisywania filmów w rolce z aparatu w telefonie. Możesz jednak użyć aplikacji innych firm lub funkcji nagrywania ekranu na swoim urządzeniu, aby przechwycić klip i zapisać go w telefonie.

Obecnie Instagram nie ma funkcji umożliwiającej jednoczesne wysłanie szpuli do kogoś innego i do siebie. Jeśli chcesz zachować rolkę dla siebie, możesz wysłać ją do własnej historii, a następnie udostępnić ją innym osobom ze swojej historii.